Відповідно до статті 11 Закону України „Про охорону атмосферного повітря", викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу, виданого суб'єкту господарювання, об'єкт якого належить до другої або третьої групи, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.
Отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря визначено „Порядком проведення та оплати робіт, пов'язаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку підприємств, установ, організацій та громадян – суб'єктів підприємницької діяльності, які отримали такі дозволи", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 р. №302.
Процедура отримання дозволу складається з двох етапів: розробки відповідних документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів забруднюючих речовин та їх узгодження у відповідних державних органах.
У свою чергу для отримання дозволу на викиди новими стаціонарними джерелами суб’єкт господарювання подає на реєстрацію до департаменту звіт по інвентаризації викидів забруднюючих речовин в атмосферу виключно цих нових джерел.
Для отримання дозволу на викиди стаціонарними джерелами, які реконструюються, модернізуються, суб’єкт господарювання подає на реєстрацію до департаменту звіт по інвентаризації викидів забруднюючих речовин а атмосферне повітря всіх існуючих джерел з урахуванням змін, які сталися в результаті реконструкції, модернізації.
Від якості виконання інвентаризації залежить повнота врахування джерел викидів, а також достовірність оцінки якісного та кількісного складу викидів.
Суть документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів зводиться до грамотної оцінки відповідності фактичних викидів підприємства до діючого законодавства, а також, у разі необхідності, розробці заходів щодо зниження викидів. Відповідно до позитивного результату розгляду матеріалів департаментом видається дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами для підприємств, установ, організацій та громадян – суб'єктів підприємницької діяльності.
Зібраний пакет документів подається у Центр надання адміністративних послуг, де його буде зареєстровано державним адміністратором та передано у Департамент екології та природних ресурсів Тернопільської облдержадміністрації.
Заява та документи, що додаються до неї, подаються державному адміністраторові особисто суб'єктом господарювання (керівником юридичної особи, фізичною особою - підприємцем) або уповноваженою ним особою. Уповноважена особа повинна мати документ, який підтверджує іі повноваження (доручення).
Повний перелік документів для отримання дозволу подано в інформаційній картціадміністративної послуги «Видача дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами для об’єктів другої та третьої груп».
Додаткова інформація:
Строк дії документа дозвільного характеру:
Для об'єктів ІІ групи – 10 років;
Для об'єктів ІІІ групи – необмежений.
Платність видачі документа дозвільного характеру : Безоплатно
Строк, протягом якого видається документ дозвільного характеру: 10 робочих днів
Закони України:
1. Закон України „Про охорону атмосферного повітря";
2. Закон України „Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності";
3. Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру".
Акти Кабінету Міністрів України:
1. Постанова Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 р. № 302 „Про затвердження порядку проведення та оплати робіт, пов'язаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку підприємств, установ, організацій та громадян-підприємців, які отримали такі дозволи"
Акти центральних органів виконавчої влади:
1. Наказ Мінприроди України від 09.03.2006 р. №108 „Про затвердження інструкції про загальні вимоги до оформлення документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами для підприємств, установ, організацій та громадян підприємців".