26 квітня – вшановуємо пам’ять Чорнобильської трагедії!

26 квітня 2024

     У п’ятницю, 26 квітня, виповнюється 38 років від дня наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства.

     В ніч на 26 квітня 1986 року, о 01:23, на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.

    Внаслідок вибуху виникла пожежа, яка перекинулася на дах третього енергоблока. Вогонь гасили до 05:00 години ранку. Проте у середині самого четвертого блоку його вдалося ліквідувати лише 10 травня, коли більша частина графіту згоріла.

     Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, але й території багатьох європейських країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки. Першою про підвищення рівня радіації повідомила Швеція. Лише 28 квітня в СРСР з’явилося перше офіційне повідомлення.

     Ця подія залишила незабутній слід в історії, екології та здоров’я мільйонів людей.

     Потрібні роки, щоб наші екосистеми „видужали” від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС й перетворилися в історію. Російська війна реанімувала ядерну загрозу: окупація Чорнобильської та Запорізької АЕС…

     Пам’ятаємо та шануємо ліквідаторів, які віддали свої життя, рятуючи наше майбутнє.

     Дякуємо захисникам, які полягли, захищаючи світ від нової ядерної катастрофи під час окупації Чорнобиля, всім, хто стоїть на захисті безпеки!